top of page

ליקויי בניה

דמיינו לכם שקניתם דירה חדשה. לאחר שנים רבות של עבודה, חיסכון וחיפושים ארוכים – מצאתם סוף סוף את הדירה בה אתם מוכנים להשקיע בה את מיטב כספכם. תארו לעצמכם כי לפתע אתם מגלים שאותה דירה אינה בדיוק מה שחשבתם. ייתכן שמדובר בבעיות רטיבות ונזילת מים, בסדקים שמתחילים להופיע בקירות, בתחושה שהמדרגות רעועות ואינן יציבות, או בקנס שהעירייה מטילה עליכם כי ביתכם חורג מהמגבלות. כל אלו לא רק מביאים לתחושה של עוגמת נפש, אלא יכולים לגרום גם להוצאות כספיות כבדות ואף להוות סכנת חיים לדיירי הבית. על מנת להימנע ממצב שכזה, חשוב ביותר לבצע בדיקת ליקויי בניה.

 

מהם ליקויי בניה?

על כל מבנה לעמוד בתקנות קבועות בחוק, אשר צריכות לבוא לידי ביטוי בתוכנית הבנייה של הקבלן. תוכנית אלו, אמורות להיות מיושמות בצורה מדויקת בעת בניית הבית. ליקויי בניה הם חריגות מהמפרט הטכני ותוכניות הדירה. כלומר, מצבים בהם ישנן אי התאמות בין תכנון המבנה לבין הביצוע בפועל. קיימים סוגים שונים של ליקויים, אשר נעים בין פגמים אסתטיים בלבד לבין ליקויים חמורים המהווים סכנה ממשית. במקרים מסוימים, חריגות בניה יכולות להוביל לקנסות כבדים על בעלי הבית ואף להחלטה על הריסה.

 

סוגי ליקויים

הסוג הקל ביותר של ליקויי בניה הוא ליקויים אסתטיים. ליקויים אלו באים לידי ביטוי, בין היתר, בריצוף שאינו אחיד, סדקים קלים בקירות או עובש. ליקויים אלו פוגעים במראה הדירה ועלולים להחמיר לאורך זמן. ישנם ליקויי בניה אשר גורמים לפגיעה באיכות החיים של הדיירים, כמו בעיות בבידוד, באספקת מים וצנרת לא תקינה. הסוג החמור ביותר של ליקוי בניה הוא כמובן ליקוי אשר מהווה סכנה בטיחותית. דוגמאות לליקויים אלו הן בניה לא תקינה של ממ"ד, בעיות בשלד המבנה, תזוזה של קירות תומכים ושימוש בחומרים באיכות ירודה. לעיתים מדובר בפגמים בלתי הפיכים אשר בכוחם להביא גם להתמוטטות הבניין.

 

כיצד מזהים ליקויי בניה?

ליקויי בנייה יכולים להימצא גם בדירה שלמראית עין נראית מושלמת. אולם, עין לא מקצועית עלולה להטעות. בניגוד למה שרבים נוטים לחשוב, לא ניתן להבחין בכל ליקויי הבניה ללא הידע והניסיון הדרושים לשם כך. לכן, כאשר ברצונכם לבצע בדיקת ליקויי בניה בעת רכישת בית או לאחר שיפוץ, חשוב כי תעזרו במהנדס בעל רישיון בתוקף והכשרה מתאימה. מומחה מקצועי יוודא כי המפרט והתוכניות בוצעו במלואן, כי אין עבירה על תקני בניה ויבדוק האם קיימים ליקוים. חשוב לבחור באיש מקצוע אמין ומנוסה, אשר ידע להציג תמונה מדויקת ומפורטת ולהפעיל את שיקול הדעת המתאים. ישנה חשיבות למציאת פתרונות הולמים אשר ישמרו על בטיחות ואסתטיקה מצד אחד, אך גם לא יביאו לעלויות כספיות כבדות כאשר הדרישות מן הקבלן אינן ריאליות.

 

ליקויי בניה זו המומחיות שלנו

חברת ארתור וייס מהנדסים בע"מ הינה בעלת ניסיון ארוך שנים בתחום. מהנדסי החברה הם המובילים בתחומם וביצעו בדיקות ליקויי בניה בסוגים רבים של מבנים, בהם דירות פרטיות, משרדים, בתי עסק ופרויקטים רחבי היקף. אנו מעמידים לרשותכם את טובי המומחים, על מנת לבצע את הבדיקה היסודית, המקיפה והמקצועית ביותר. במידה והקבלן מסרב לתקן את ליקויי הבניה או פועל באופן שאינו משביע רצון, דעו כי ברשותנו הניסיון והידע המתאים גם בזירה המשפטית. ארתור וייס מוכר גם כמומחה מטעם בית המשפט, וביצע מתן חוות דעת בתיקים רבים, אשר לא אחת התקבלו כלשונן.

 
מעוניינים בביצוע בדיקת ליקויי בניה? רוצים לקבל את השירות המקצועי ביותר?
פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע!

ייעוץ ראשוני חינם - התקשר עכשיו 054-7547653

ליקויי בניה
דוגמה לליקוי בניה
bottom of page