top of page

נזקי רטיבות

רובנו נתקלנו לא אחת בהופעתם של נזקי רטיבות. אנו מכירים את מראם של כתמי העובש הירקרקים, את הבועיות הנפוחות על הקירות, את התקלפות הצבע ואת טפטוף המים מתקרת החדר. מדובר כמובן בנזק אסתטי, שמעיב על מראה הבית ולפעמים גם גורם לריח רע, אך לא פעם מדובר גם בפגיעה באיכות החיים של בני הבית ואף בסכנה בריאותית. בנוסף לכל אלו, לעיתים עלול להיגרם נזק למבנה הבית, שיכול להתבטא בפגיעה ביסודותיו. מסיבה זו, חשוב ביותר לזהות נזקי רטיבות ולטפל בהם במהרה. הסתפקות בתיקונים זמניים אינה מהווה פתרון ממשי לבעיה, לכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה אשר ידע למצוא את הפתרון הראוי במקרה של נזקי רטיבות.

 

ממה נגרמים נזקי רטיבות?

נזקי רטיבות הם נזקים נפוצים ביותר בדירות מגורים ובמבנים. נזקים אלו מביאים להופעת עובש, קילופי צבע ושינוי בגוון ומראה הקירות. ישנם מספר גורמים להיווצרותם של נזקי רטיבות, כאשר המשותף לכולם הוא חדירתם של מים לחומר. כתוצאה מכך, נגרמים שינויים במבנה והרכב החומר, וכן נפגעים חומרים נוספים אשר נמצאים בסביבתו. מסיבה זו, נזקי רטיבות יכולים להוביל גם לפגיעה בתשתיות הבית. אחת הסיבות השכיחות ביותר להופעת נזקי רטיבות היא חדירת מי גשם, שיכולה להיווצר כשישנו פגם באיטום הגג, הקירות, החלונות או המרפסות. גורמים נוספים לכך הם בעיות באיטום של חדרי רחצה, רטיבות בעקבות דליפה או התעבות מים.

 

מהם נזקי מים כלואים?

בעקבות נזקי רטיבות יכולים להיווצר גם נזקי מים כלואים. כך למשל, במקרה שבו צנרת דלפה וחדרו מים מתחת לריצוף, המים נותרים כלואים בין המרצפות ואין באפשרותם להתייבש. במרבית המקרים קיים צורך בעבודות נרחבות על מנת לטפל בנזקים אלו. לדוגמא, ייתכן שעל מנת לפתור את הבעיה במלואה יידרש ריצוף מחדש, הכולל פירוק הריצוף הקיים וייבוש הרטיבות. תהליכים אלו עלולים להיות יקרים, אך הינם נחוצים לפתרון הבעיה. בשל העלות הגבוהה, לעיתים קרובות חברות הביטוח, הנדרשות לשאת במחיר, מספקות פתרון חלקי בלבד. במקרה זה, כדאי להיעזר בשרותיו של מהנדס מנוסה, אשר ידע להצביע על שורש הבעיה ולגרום ללקיחת אחריות של הגורם הרלוונטי.

 

כיצד לנהוג בהופעת נזקי רטיבות?

עם זיהוי הסימנים הראשונים להופעתם של נזקי רטיבות, מומלץ שלא להמתין ולפנות למומחה אשר יבצע בדיקה. חשוב לבצע תהליך זה מוקדם ככל האפשר כדי למנוע החמרת והתפשטות נזקי רטיבות. בכך, ניתן לחסוך בעלויות ובמשך הטיפול. חשוב לפנות לחברה אמינה, אשר הינה בעלת ניסיון בתחום, על מנת להבטיח כי הנזקים יזוהו בצורה מדויקת וכי הטיפול שיינתן יפתור את הבעיה במלואה. בנוסף, ניתן לתבוע פיצויים מהגורם האחראי כגון הקבלן או מחברת הביטוח. במקרה זה, חשוב להיעזר בבעל מקצוע אשר מוכר כמומחה על ידי בית המשפט. חוות דעת מקצועית הכרחית כדי למקסם את הסיכויים לזכות בתביעה ולקבל את מלוא הפיצויים.

 

ארתור וייס – הטיפול המקצועי ביותר

חברת ארתור וייס מהנדסים בע"מ, מתחייבת לטיפול המקצועי ביותר בנושאי נזקי רטיבות. לחברה ניסיון ארוך שנים בהתמודדות עם מצבים אלו, מהנדסיה הם המובילים בתחומם וניתן דגש מרכזי על עבודה מקצועית ויסודית. אנו מעמידים לרשותכם את הניסיון והמקצועיות שלנו, על מנת לאתר במהירות את מקור הבעיה ולמצוא את הפתרון המתאים והיעיל ביותר. במקרה בו אתם שוקלים להגיש תביעה בגין הנזקים, דעו כי ארתור וייס מוכר כמומחה על ידי בית המשפט והתמודד בהצלחה בתביעות משפטיות רבות.

 
זיהיתם נזקי רטיבות בדירתכם? אל תניחו למצב להידרדר, פנו אלינו בהקדם!
הצוות המיומן שלנו ידאג למציאת פתרון יסודי ויעיל.

ייעוץ ראשוני חינם - התקשר עכשיו 054-7547653

נזקי רטיבות
נזקי מים
bottom of page