top of page

תביעת פיצויים בגין נזקי רטיבות

נזקי רטיבות היא תופעה איתה התמודד כמעט כל בעל דירה או שוכר לפחות פעם אחת במהלך חייו. אותם כתמים מוזרים המתפשטים על הקיר, ריח העובש העולה מפינות התקרה, ובמקרים חמורים יותר – גם נזק עמוק למבנה ולבסיס. הפחד מפני נזקי רטיבות הוא כה נפוץ, שלא פלא שזו אחת השאלות הראשונות אותן נשאל כאשר נעמוד בפני רכישת דירה או בחינת דירה להשכרה. כאשר מדובר בדירה אותה אנו שוכרים, הנזק פחות משמעותי עבורנו (למרות שמומלץ לדווח לבעל הדירה ממש ברגע שאנו מזהים נזקי מים על מנת שיוכל להזמין איש מקצוע במהירות לתקנה ולמנוע נזקים גדולים יותר), אך כאשר אנו גרים בדירה בבעלותנו ואנו מתחילים לזהות את אותם נזקי רטיבות, עלינו גם לטפל בהם באופן מיידי וגם לתבוע פיצויים מהגורם האחראי.

 

מתי עלינו לתבוע?

לעיתים רבות, כאשר אין האחראי לנזק מתייעץ עם בעל מקצוע מוסמך, מתבצע תיקון שלא באמת פותר את הבעיה. לרוב, אפילו כאשר התקלה אותרה ותוקנה, נזקי רטיבות ימשיכו להתרחש בשל מים הכלואים מתחת לריצוף ואין להם את היכולת להתייבש מעצמם. כאשר נוצר מצב של מים כלואים, עבודות התיקונים בעתיד נרחבות יותר, משום שצריך להעביר את תכולת הבית, לפרק חלק נרחב מן הריצוף, לנקות ולרצף מחדש. עלות הליך כזה יכולה להתחיל מ-100,000 שקלים ולהגיע אפילו עד לחצי מיליון. בסיטואציות כאלה, אנו מוכרחים לתבוע פיצויים על מנת שנבטיח שתהיה לנו את היכולת הכלכלית לתקן נזקי רטיבות במלואם.

 

ממי נתבע פיצויים על נזקי רטיבות?

נזקי רטיבות נגרמים לרוב על ידי נזילות המתרחשות בצנרת שלנו, או בצנרת של השכנים. לעיתים נזקי מים מתרחשים גם כאשר אנו גרים בקומה עליונה ולגג שלנו אין את האיטום הראוי על מנת להתמודד עם פגעי מזג האוויר. על מנת להתקדם עם התביעה, עלינו קודם כל להבין מהיכן מגיעים נזקי הרטיבות ומי האחראי להם. במידה ומדובר בדירה שכנה האחראית על הנזק, נוכל לתבוע פיצויים מהם, שכן הם האחראיים למחדל. במידה והנזק נגרם על ידי פגם אצלנו בדירה, במרבית המקרים נוכל לתבוע את חברת הביטוח שלנו.

 

בחירת מומחה לחוות דעת

על מנת להתחיל תהליך של תביעת פיצויים על נזקי רטיבות, יש לפתוח בחוות דעת מומחה, הניתנת על ידי אדם המוכר על ידי מערכת בתי המשפט כמומחה, הנותן הערכת נזק ריאלית ואף כזה אשר יוכל להדריך את מזמין חוות הדעת בתהליך התביעה, כולל בחירת סוג בית המשפט אליו מומלץ לפנות עם תביעה שכזו. בנוסף מומלץ לבחור במומחה שיצלם את כל הנזקים ויתעד אותם בצורה נכונה, וגם יוכל לתרגם אותם לכדי חוות דעת הכתובה באופן ברור וממוקד. יש לקחת בחשבון כי במקרה של נזקי רטיבות משמעותיים מאד, יתכן וחברת הביטוח או הקבלן ישכרו מומחה נוסף מטעמן כדי שיתמודד מול המומחה שלכם. ברגע שיש בידינו דוח בדק בית, קריא, בעל הערכה ברורה של הנזק ועלותו, נוכל להתקדם עם התביעה שלנו לשלב לבא. רובנו נתקלנו לא אחת בהופעתם של נזקי מים. אנו מכירים את מראם של כתמי העובש הירקרקים, את הבועיות הנפוחות על הקירות, את התקלפות הצבע ואת טפטוף המים מתקרת החדר. מדובר כמובן בנזק אסתטי, שמעיב על מראה הבית ולפעמים גם גורם לריח רע, אך לא פעם מדובר גם בפגיעה באיכות החיים של בני הבית ואף בסכנה בריאותית. בנוסף לכל אלו, לעיתים עלול להיגרם נזק למבנה הבית, שיכול להתבטא בפגיעה ביסודותיו. מסיבה זו, חשוב ביותר לזהות נזקי רטיבות ולטפל בהם במהרה. הסתפקות בתיקונים זמניים אינה מהווה פתרון ממשי לבעיה, לכן מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה אשר ידע למצוא את הפתרון הראוי במקרה של נזקי רטיבות.

 

 
זיהיתם נזקי רטיבות בדירתכם? אל תניחו למצב להידרדר, פנו אלינו בהקדם!
הצוות המיומן שלנו ידאג למציאת פתרון יסודי ויעיל.

ייעוץ ראשוני חינם - התקשר עכשיו 054-7547653

רטיבות בתקרה
נזקי מים
bottom of page